sobota 5. apríla 2014

Youtube závislosti aneb Guilty pleasures

Nie, neumrela som.
Nič ma nezožralo, nikam som bohužiaľ neodletela a prakticky nemám uspokojivú výhovorku než len fakt, že som spoločensky zakrnela a jediné čo chcem, je ležať na vyhriatej tráve, priasť a nenechať sa nikým rušiť.
Takže tak nejak to je.

Pôvodne som chcela pripraviť kultúrny comeback a napísať článok o novej zásobe filmových typov, ale z rovnakého dôvodu som  sa tejto idei vzdala.
Nechcete typy od asociáneho lenivého reptila.
Všakže.

Preto som sa rozhodla inak. Troška sa odhaliť a ukázať vám svoju reptiliu temnú stránku. Predstaviť moje guilty pleasures.
Každý ich máme. priznajme sa. Hudbu, filmy, seriály, knihy, ktoré vás ničím neobohatia, nijak nezasiahnu, nezmenia vám život a nič nenaučia. Keď sa vás niekto spýta na obľúbenú speváčku, obvykle neodpoviete Taylor Swift, pokiaľ nemáte 13 rokov a existenčnú krízu spojenú s bojkotovaním opačného pohlavia. Aj keď si ju potom večer v posteli pustíte do uší niekoľkokrát za sebou a oduševnene spievate jej srdcervúce texty.

Ale nie, tento článok nebude o zahanbujúcej hudbe. Nemám toľko followerov, aby som si ich dobrovoľne odstrašovala :D

Rozhodla som sa napísať pár typov o mojej najnovšej guilty pleasure a to- Youtube.
*Bow bow ohňostroje* Novinka na internete, ja viem.
Ale nie, vážne. Youtube som vždy využívala pri pozeraní krátkych filmov, počúvaní hudby, pozeraní videí cute šteniatok či vytláčania nechutných vyrážok o veľkosti 2 eurovej mince.
Nikdy som však netrávila svoj voľný čas cieleným pozeraním videí na ňom
Čo sa zmenilo, keď som narazila na vlogerov.
Aby som bola úprimná, nikdy ma to k nim neťahalo a absolútne som ich na youtube ignorovala.

Až kým prišla moja prvá favoritka - grav3yardgirl
Najskôr troška annoying, ujačaná žienka kecajúca čosi o make-upe.
Duh. Nuda ma prehovorila a pozrela som si prvé. Druhé. Tretie. Všetky videá. Energická, milá bloggerka bez problémov bloguje bez make-upu, preháňa mimiku a hlavne, dobíja ľudí. Má takú energiu, že sa ku vám dostane až cez obrazovku počítača a vy sami sa cítite lepšie. Aspoň teda ja.
Zvyknem pozerávať hlavne jej rubriku "Does this thing really work?" kde sama testuje produkty s teleshopingu. Ochraňuje tak svojich sledovateľov pred nákupom sprostostí a zároveň je to zábavné. Aby som bola úprimná, niesom fanúšik make-upových  a haulových videí, nijak ma to k nim neťahá, aj keď sú veľkou časťou jej youtube tvorby. Zatiaľ som nezistila prečo by som sa mala pozerať na to, ako sa líčia a čo nakupujú iní ľudia.:D (Na videách. Sledovaním fashion blogov to už robím a preto tomu dávam len obmedzený čas, kým to začnem robiť i na youtube :D)
Bola však prvou, kto odštartoval moju guilty pleasure.


Druhou ženou a zároveň poslednou z môjho výpočtu je DailyGrace. Ktorú sledujem asi tri dni dokopy a už i tak mám potrebu vám ju sem zaradiť, pretože mám pocit, že je to môj spirit animal. Seriózne, nejaká žena tam v Amerike rozmýšľa podobne ako ja, je awkvard ako ja, pije veľa ako ja a rovnako sa často cíti viac súčasťou mužského pokolenia, než toho ženského. 
Tuto tuto dávam odkaz na jej Sexy fridays, čo sú vlastne len plnohodnotné vlogy plné jej rečí, podľa ktorých pochopíte o čom hovorím. A mám ich momentálne rozpozerané. Tak. :D


Teraz sa pozvoľne presuniem na mužské pokolenie, ktoré sledujem asi tak 3 násobne viac, keďže mi príde vtipnejšie, no tak isto sa obmedzím len na dva od seba odlišné exempláre, aby som vás úplne nezahatila svojou geek úchylkou na youtube.

Prvým je mladučký ThatcherJoe  ktorý je zároveň aj ukážkou britských vlogerov, keďže pri nich mám niekedy pocit, že všetci spolu žijú vo veľkom šťastnom dome, kde sú strašne zábavní a navzájom sa milujú. Aspoň tak to vyzerá na videách. V jeho videách sa teda objavuje množstvo britských i amerických bloggerov, ktorí sú všetci do jedného veľmi zábavní, šamrantní a veď viete. Akési bytosti z iného sveta a vy nechápete, kde ste spravili chybu. Nuž :D 
Ja osobne si pri tomto mladom vlogerovi užívam fakt, že ho evidentne baví, čo robí, robiť hlúposti do videa, žarty na kamarátov, fanúšikov, robenie blbostí ako každý človek. Nijak vás to neobohatí, ale niekedy vám pozerať sa na radosť a zábavu iných ľudí vyčarí úsmev. Aspoň mne teda áno a preto ho odporúčam ďalej, ak ste podobné typy ako ja.


Posledné, najznámejšie, najlepšie som si nechala na koniec. Najfollowovanejší youtuber vôbec, Pewdiepie. Nikdy by som neverila, že by ma bavilo pozerať sa na to, ako iní ľudia hrajú pc hry. Mýlila som sa. Milujem to. Milujem jeho aj všetko. A to naozaj nepreháňam. Je to podľa mňa jeden z najvtipnejších ľudí vôbec a dlho som sa tak nahlas, z chuti, do sĺz nerozosmiala, ako pri jeho videách. Robí zo seba blázna, príšerné grimasy, nadáva, kričí a jačí ako žena, keď sa vyľaká. Napriek tomu je na jeho v podstate naozaj veľmi plytkom humore niečo, čo ma núti sa smiať od začiatku do konca videa. On je najväčší dôvod mojej obsesie, keďže po objavení jeho videí (*bow bow ďalšie ohňostroje* Objavila som ho "veľmi" skoro keďže bloguje už naozaj veľmi dlhú dobu a veľmi dlhú dobu je aj verejne známy.) som nevedela, čo so sebou robiť, keď som si napozerala všetko, čo som mohla. Takže ak neviete, čo so svojim voľným časom, životom a tak všeobecne, chcete zrelaxovať a už vás nebavia seriály, ktoré končia úplne zle (Ja ten posledný diel HIMYM-u ani nechcem vidieť.) Nech sa páči, kliknite na odkaz :D Tak a teraz otázka. Ak ste sa dostali až na koniec :D
 Akí sú vaši obľúbení youtuberi. Prípadne guilty pleasure, pri ktorej relaxujete?

3 komentáre:

 1. panebože už aj ty, vitaj v klube :D možno sa stretneme na stretnutí anonymných youtubových závislákov :D
  poznáš miranda sings ? :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nuž, ak taký klub vznikne, rada sa zastavím :D
   Jasné, vždy sa na nej nasmejem :D

   Odstrániť
 2. Uff, dúfam, že mňa vlogy nechytia, pretože potom už úplne stratím svoj čas, a už takto seldujem klasických blogov viac než dosť :D

  OdpovedaťOdstrániť