utorok 3. septembra 2013

Stockholm memories

Štokholm bolo nádherné mesto. Plné historických budov, morského vánku a zelene.
More tu nie je slané.
Cesty tu sú čisté.
Ulice o dvanástej prázdne a hneď z rána plné.

Možno to bolo nedostatkom socialistických budov, čistými ulicami a drahým alkoholom, no toto mesto napriek svojej nádhere a krásnemu, pohodovému pocitu- moje srdce vzalo menej, než som niekde v kútiku duše čakala. Škandinávia ako taká bola vždy mojím cestovateľským snom a určitý čas som i uvažovala o štúdiu v Dánsku. Napriek tomu som si čím ďalej, tým viac uvedomovala, že som viac temperamentná, bordelárska a fascinovaná urbanistickým chaosom na to, aby som sa cítila "ako doma". Štokholm bol ako vystrihnutý z IKEA katalógu. Krásny. Chcete si ho ochytať, všade sa odfotiť, ale ak by ste tam bývali, predsalen, nevyzeralo by to tak dokonalo. Každý podnik je tam krásny, až sa neviete rozhodnúť, kam sa usadiť. Každý je skvelo zariadený.
... Avšak, je potom nejaký výnimočný?

Napriek tomu to bola nádherná skúsenosť a veľmi rada sa tam vrátim znova a znova :)Viac fotografického spamu pod perexom5 komentárov:

 1. ooo stockholm je aj moj cestovatelsky sen, strasne sa tam raz chcem ist pozriet, kraaaaasne fotky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. teraz niekedy tam ide kamarátka.. och ako rada by som tam šla aj ja :) ...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Letenky do Štokholmu sú asi jedny z najlacnejších, aké som kedy videla. My sme ich mali za 30 eur jednosmernú... a teraz sú aj lacnejšie :D
  pokiaľ ušetríte na jedle (na hosteli si budete variť, alebo budete papať len vifonky alebo čo- čo sa pár dní podľa mňa dá:D) tak to vôbec nie je drahý cestovný sen A zmestíte ho do 200 eur na pár dní (okolo 25 eur tam stojí ubytovanie na noc najlacnejšie)
  Len nejedzte v reštauráciách a nekupujte si alkohol... a cesta nebude drahá :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. akou leteckou spolocnostou ste isli? ked je Stokholm take cool krasne mesto, predavaju sa aj tam take tie gycove suveniry? :D

   Odstrániť
  2. Ryanair, ale z Budapešte. A odtiaľ letí superlacno aj Wizzair do Štokholmu
   A teda, bolo tam síce veľa štýlových designových obchodov so suvenýrmi, ale teda, gýč prevládal aj tu :D
   Ale ako kde... na hlavnej ulici Gamla Stan to bolo celé o gýči. Ale napríklad pri skanzene bol krásny suvenir shop v ktorom sme strávili asi trištvrte hodinu, takže tak :D Boli aj aj... asi ako v každom meste.

   Odstrániť