utorok 12. februára 2013

DIY- Čelenka Jablčnica

Máte radi jablká? Ja ich milujem.
 (asi ako skoro všetko ovocie okrem čučoriedok a ananásu)
Napriek tomu, že jablká sú záležitosť skôr konca leta a troška depresívnej jesene, ako znak hojnosti, maškrty a tak všetkého nevyzerajú vôbec smutne.
Ba naopak, rozveselia v zimnom dni a dodajú energiu. Aj keď iba umelé.

Nápad na čelenku vznikol ihneď, ako som ich zbadala. Musela som ich mať.
Stáli 80centov za zväzok a vyzerali awesome! (kúpila som ich tuším v Kulle, ale ktovie, či tam ešte sú)
Na čelenku však netreba nutne jabĺčka. V záhradníckych a dekoratérskych potrebách je vždy kopa hlúpostičiek, ktoré slúžia na skrášlenie vencov a kytíc, tak prečo nie vlasov, všakže? :)

Takže, ak by ste si podobnú chceli vyrobiť, nech sa páči, tu je môj návod. 
Aj keď znova, je veľmi jednoduchý a určite ste si ho vydedukovali aj sami :)
(ja osobne nemám príliš v láske náročné DIY návody. Vždy ma to odradí. Najnáročnejšie veci si vždy aj tak vymyslím sama...)

prvý krok je logicky, omotať jabĺčka okolo čelenky, aby dávali želaný tvar. a ono to je v podstate hotové. Ja som ale pokračovala ďalej....

Druhý krok nie je povinný, ale ja by som ho odporúčala. Zafixovať drôtiky tavným lepidlom. Nebudú vás tak ani pichať do hlavy, ani sa odliepať. Keď lepidlo schne, môžte ho tvarovať ako chcete. Ja som to chcela ako strapaté hniezdo, ale kľudne ho môžte uhladiť. Prípadne omnoho elegantnejším riešením je naniesť jednu vrstvu pozdĺž spodku celej čelenky a následne zalepiť stužkou rovnakej šírky.
Ja som ale zvolila look strapatého hniezda a jemne som to rozcapkala.

Ďalší krok je pre tých, ktorým sa to lepidlo skrátka nepáči, ale chceli mať čelenku pevnejšiu. Rozhodla som sa použiť striebornú akrylovú farbu (fakt praktická vec, používam ju takmer vždy, keď chcem niečo zapatlať, oživiť, alebo obnoviť. Veci skrátka vyzerajú pekné, keď sú strieborné :D )


Počkajte, kým farba zaschne a máte hotovo. ľahké, no nie?
Zo zvyšných jabĺčok sa dajú vyrobiť rôzne ozdoby. Napríklad aj sponka...
2 komentáre:

  1. také malé milé :3 chýbajú mi len jabĺčka :D a lepidlo :D a čelenka :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Je nadherna! Urcite si nieco podobne zmajstrujem, zatial mam doma len same s maslami. Uz sa tesim na jar a kvety vo vlasoch :)

    OdpovedaťOdstrániť