sobota 21. júla 2012

Som chaotik pokúšajúci sa o organizovaný život. Väčší bordel ste nikdy predtým nevideli.

Prezradím vám tajomstvo.
Neviem držať slovo.
Hlavne, keď sa jedná o čas. Fakt nie.
Ale aspoň nemeškám príliš dlho. I keď môj prínos vám bude úplne iný a možno dokonca i nulový. Totiž na zámer urobiť pre vás DIY návod a projekt som úplne zabudla a nefotila som svoje kroky.
Nevadí. Ja vám ich farbisto popíšem.

Čo sa ide robiť ?
Pomocník, organizátor a výstavka v jednom.
Neviem ako vám, ale mne sa náhrdelníky neustále pletú. Nie, že by som ich mala ako Paris Hilton, po pravde, väčšina je ručne robená mnou, no tak či tak nemám rada, keď sa ponáhľam a doplnok, čo si mienim zavesiť na krk má na sebe tri námornícke uzle a jeden skautský.
To vždy vrcholilo k tomu, že som nikdy žiadne doplnky nenosila. Aj keď som chcela.
Ale teraz je tu on. Môjho srdca šampión. A povedal stop týmto zaväzovacím monštrám. Stačia im tvoje slúchatká.
A tak vzniklo toto.


Postup je jednoduchý.
Potrebujete: Kus kartóna, látku podľa vášho výberu, špendlíky, ihlu a niť, klinec a špagát.
Aspoň pri tejto verzii. Vezmete látku, vystrihnete z nej obdĺžnik väčší, ako je kus kartónu a potom to pekne prišijete - ja som použila silon, takže to nie je vidieť. Miesto látky som vynaliezavo použila starú obliečku na vankúš, takže som sa ušetrila zbytočného obšívania a prišila len na vrchu, kde bola obliečka otvorená.
ďalej potrebujete niečo, vďaka čomu kartón zavesíte. samozrejme, stačí uviazaná slučka prišitá ku kartónu na klinec, no ja som to vyriešila takto. Príde mi, že je to takto pevnejšie a je menšia šanca, že by sa organizátor uvoľnil.
Následne stačí pozapichovať špendlíky, ktoré budú plniť funkciu vešiačikov a voilá, máte vlastný organizátor na náhrdelníky, odznaky a brošne.
Niečo podobné funguje aj s náušnicami, no akožto ja náušnice nenosím, nemám to oskúšané.

Táto vec je len betaverzia, plánujem ho "zarámovať" , respektíve zasadiť kartónovú plochu do rámu. Miesto kartónu sa dá využiť aj kus dreva a pomaľovať ho, sadro kartón, alebo čokoľvek. Fantázii sa medze nekladú.
Enjoy.
Snáď som aspoň troška užitočná.

2 komentáre:

  1. áno, áno, mám od nich Little red :)
    (aneb všetko s červenou čiapočkou musím mať)

    OdpovedaťOdstrániť