streda 27. júna 2012

I don't consider myself bald, I'm just taller than my hair

Vy, s dlhými vlasmi, ako riešite toto "prekliatie" cez leto ? Ja mám svoje dlhé vlasy rada, mám v nich pocit, že si ma cez ne nik nevšimne. Taká ochrana pred okolitým  svetom. A aký taký pocit ženskosti.
No v lete sú na nevydržanie. Je pod nimi teplo. Spotia sa. A vyzerajú mastne. Hnusáky jedny.

Ako to riešite vy ? Tu sú moje najobľúbenejšie "vlasové kreácie" ktoré majú tú výhodu, že trvajú maximálne 5 minút aj po zobudení a viac menej držia.

1. Retro vyčesaný účes, ktorý netuším, aké má oficiálne pomenovanie, ale vyzerá elegantne aj s teniskami.
Asi preto ho nosila Audrey. Ach.

2. Môj osobnostný favorit. Random popripínané vlasy spinkami a nejaký bazmek na zakrytie toho, ako veľmi lame môj účes vyzerá. Pierka, kvietky, mašle. Mám ich veľa. A aj ich hojne využívam :D

3. Šatka. Tomuto hovorím môj "pracovný účes" pretože v ňom obvykle chodím do práca. Keď celé dni trávite v kuchyni, vlasy budete mať príšerne mastné tak či tak. Tak to teda aspoň trocha maskujem.

4. Destruovaný drdol (pretože iné sa mi nedaria ) a nejaká blbosť do vlasov. Náhrdelníky, čelenky, odznaky. Whatever, nemám rada, keď majú veci len jedno využitie.

5. Tento účes nosím obvykle skôr v nižšie, než vysoko na halve, ako to mám tu, kvôli lepšej viditeľnosti mašličky. Cítim sa totiž s drdolom takmer v strede čela ako mierny idiot. Napriek tomu, že niektoré ženy to nosiť vedia, aj sa medzi ne neradím.

A čo vy ? ako riešite zväzovanie svojej hrivy ?


2 komentáre:

  1. supeer! Všetky tie účesy sú veľmi pekné :)
    ja mám v lete väčšinou veľkú chuť ostrihať sa na 12mm :D ale reálne to riešim podobne ako ty na 4. fotke :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. sekne ti to a fakt sú pekné, teda to posledné je efektné ale neviem si to predstaviť, chce to fotku s tvarou :)

    OdpovedaťOdstrániť